Odkomarzanie terenów otwartych

Zwalczanie uciążliwych owadów latających ( komarów i meszek ) - to forma zabiegu mająca na celu poprawę naszego samopoczucia i przyjemności spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu - w ogrodzie, parku, nad jeziorem, i w wielu innych miejscach gdzie obecność owadów jest wyjątkowo uciążliwa. Zabiegi zwalczania komarów wykonuje się przy zastosowaniu specjalistycznych urządzeń, metod i odpowiednich środków.

Usługę zwalczania komarów można wykonywać następującymi metodami:

- metodą chemiczną
-
opryskową
-
zamgławianiem przestrzennym
- termicznym tzw. gorącą mgłą   

Zwalczanie komarów i meszek metodami chemicznymi
Większość preparatów chemicznych wykazuje nieobojętne działanie dla organizmów wodnych np.ryb, toteż należy mieć na uwadze właściwe zabezpieczenie zarybionych akwenów. Zalecamy, aby przed zabiegiem przykryć folią przydomowe oczka wodne, bądź zgłoszenie nam tego faktu, abyśmy mogłi to wykonać za Państwa.

Odkomarzanie wykonuje się przy odpowiedniej pogodzie i w określonych porach dnia: wcześnie rano, bądź późnym popołudniem.
Zależne jest to od cyklu biologicznego tych owadów, ich największej aktywności, oraz ochrony i minimalizowania skutków ubocznych w stosunku do owadów pożytecznych np.pszczół, trzmieli itp..
Warto również poinformować sąsiadów o planowanym przeprowadzanym zabiegu, a jeśli znajduje się w pobliżu pasieka pszelarska - jest to wręcz konieczne !!

Sposób wykonania zabiegu :
Przed zabiegiem odkomarzania należy przykryć, bądź pochować zabawki dla dzieci, nakryć zarybione oczka wodne, usunąć poidła i karmniki dla zwierząt, zamknąć okna i drzwi od budynków.
Po sporządzeniu odpowiednich roztworów chemicznych wykonuje się oprysk drobnokroplisty spalinowymi opryskiwaczami turbinowymi, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc gdzie znajdują się owady a także miejsc ich lęgu. Zabieg przy użyciu tego typu sprzętu pozwala na dokładną aplikację środków w krótkim czasie na znacznej powierzchni. Zabieg zamgławienia przestrzennego wykonuje się przy użyciu tzw zamgławiaczy termicznych (na gorąco).

Na czym polega odkomarzanie metoda zamgławiania przestrzennego ?
Odkomarzanie metodą zamgławiania przestrzennego to usługa mająca za zadanie nanoszenie określonych substancji w formie mgły chemicznej. W przypadku zamgławiania wyrzucana kropla preparatu jest zdecydowanie mniejsza i lżejsza niż w przypadku oprysku, co pozwala jej swobodniej unosić się w powietrzu i przedostawać wszędzie tam gdzie jest to pożądane.
Zamgławianie w stosunku do oprysku zdecydowanie lepiej i dokładniej penetruje bujną wilgotną szatę roślinną: krzewy, gęstwiny, szuwary i zarośla. Są to idealne miejsca lęgu i rozwoju dla krwiopijnych komarów i meszek.

Skuteczność zabiegów odkomarzania jest bardzo wysoka, jednakże zalecamy objęcie czynnościami jak największego obszaru.


Zamgławianie

Zamgławianie polega na aplikacji środka w postaci mgły chemicznej, która doskonale penetruje trudno dostępne miejsca dzięki wytworzonej przez zamgławiacze wyjątkowo małej kropelce cieczy roboczej. Efekt biobójczy jest natychmiastowy. Zamgławianie wykonuje się urządzeniami generującymi gorącą mgłę ( głownie na zewnątrz ) .